Niemcy: Hamburg. 25-letni Erytrejczyk uniewinniony po próbie gwałtu

Hamburgu. 25-letni Erytrejczyk, znany policji, napadł na kobietę w parku, usiłował zgwałcić i pogryzł ją w twarz. Został uniewinniony.

Sędzia uzasadnił decyzję tym, że mężczyzna cierpi na „chorobliwą hiperseksualność”, co uniemożliwia mu kontrolowanie impulsów napastowania przypadkowych ofiar, a także adekwatne nawiązywanie relacji z kobietami.

Ofiara, 46-letnia kobieta, doznała poważnych obrażeń twarzy, w tym złamania kości policzkowej i pozostała jej blizna.

Sprawca, który wcześniej był skazany za podobne przestępstwa, zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym na czas nieokreślony.