Algieria: Deportacja 16 tys. migrantów na Saharę

W dwa miesiące Algieria wydaliła 16 tys. migrantów subsaharyjskich na Saharę w północnym Nigrze.

Imigranci są wywożeni w ciężarówkach i pozostawiani na granicy bez wody i jedzenia w temperaturze 50°C.

Algieria zacieśnia współpracę z Tunezją stosującą podobne metody.

https://www.lefigaro.fr/international/eux-ne-s-embarrassent-pas-de-l-etat-de-droit-comment-l-algerie-expulse-ses-migrants-dans-le-desert-a-bas-bruit-20250628